REGULAMIN

Poniższy regulamin został ustalony celem zapewnienia Państwu maksymalnego bezpieczeństwa oraz komfortu pobytu w naszym Domu Gościnnym.

 1. Doba noclegowa zaczyna się o godzinie 15:00 a kończy o godzinie 10:00 następnego dnia.
 2. Po uzgodnieniu terminu oraz ceny pobytu dokonuje się wpłaty zadatku w terminie trzech dni roboczych od rezerwacji telefonicznej lub internetowej . Jednocześnie informujemy, iż zadatek nie podlega zwrotowi.
 3. Rezerwacje uważa się za potwierdzoną po wpłaceniu uzgodnionego zadatku oraz akceptacji przez osobę rezerwującą niniejszego regulaminu.
 4. Nie wpłacenie zadatku w uzgodnionym terminie powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji.
 5. Wpłata pozostałej części należności następuje najpóźniej w dniu uzgodnionego przyjazdu (gotówką lub wpłatą na konto). Osoby przebywające na terenie naszego obiektu podlegają wpisowi do książki meldunkowej. Osoby niepełnoletnie mogą zostać zameldowane tylko z osobą dorosłą. Opłata klimatyczna płatna na miejscu w dniu zameldowania.
 6. W przypadku wcześniejszego wyjazdu z przyczyn niezależnych od naszego obiektu, pobrana należność za pobyt nie podlega zwrotowi. Goście nie mogą przekazywać pokoju osobom trzecim, nawet jeśli nie upłynął okres, za który uiścił należną opłatę.
 7. Osobę wynajmującą pokój/domek prosimy o sprawdzenie pokoju/domku i zgłoszenie ewentualnych nieprawidłowości.
  Gość ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zniszczenia, powstałe z jego winy lub winy odwiedzających go osób.
 8. Osoby odwiedzające gości mogą wejść na teren posesji jedynie po zgłoszeniu faktu właścicielom oraz muszą opuścić obiekt do godziny 22.
 9. Ze względu na komfort naszych gości – na terenie obu budynków obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu. Na dworze zostały do tego celu umieszczone popielniczki.
 10. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe zabronione jest używanie w pokojach/domku grzałek, kuchenek, czajników, żelazek elektrycznych i innych podobnych urządzeń nie stanowiących wyposażenia pokoju/domku.
  W pokojach/domku są czujki ppoż. Istnieje możliwość skorzystania z pralki i suszarki, żelazka.
 11. Każdorazowo opuszczając pokój/domek gość powinien sprawdzić zamknięcie drzwi i okien zajmowanego pokoju/domku. Ze względu na bezpieczeństwo naszych wczasowiczów prosimy także o zamykanie za sobą drzwi wyjściowych na klucz. Właściciele Domu Gościnnego nie ponoszą odpowiedzialności materialnej za przedmioty i rzeczy pozostawione bez opieki (obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia swoich rzeczy przed kradzieżą i zniszczeniem spoczywa na ich właścicielach).
 12. Cisza nocna obowiązuje w godzinach 22:00 – 8:00 . Prosimy o zachowanie umiaru w pozostałym czasie.
 13. Podczas parkowania samochodów prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi czy w pobliżu pojazdu nie znajdują się małe dzieci.
 14. Prosimy o nie zaśmiecanie obiektu. Prosimy o sortowanie śmieci, na materiały plastikowe typu butelki po napojach, etc – jest wystawiony specjalny pojemnik. Na zewnątrz domu są wystawione dwa duże pojemniki na śmieci.
 15. Osoby zachowujące się w sposób naruszający wypoczynek innych wczasowiczów lub zagrażające bezpieczeństwu (w tym przyjmowanie substancji narkotycznych i/lub poważne nadużycie alkoholu) i naruszające warunki regulaminu zostaną poproszone o opuszczenie naszego Domu Gościnnego. 
 16. Prosimy o zgłaszanie nieszczęśliwych wypadków i zaistniałych chorób – właściciele będą się starali pomóc i doradzić. Istnieje możliwość bezpłatnej porady lekarskiej.

Życzymy udanego  pobytu.
Katarzyna Płudowska.